FAQ - otázky a odpovede

vy sa pýtate, my odpovedáme

Stránka je vo výstavbe, za prípadné nedostatky a chyby sa ospravedlňujeme.

Bc. Richard Buday BMS.

1. Idem na vstupné vyšetrenie čo si so sebou musím priniesť?

Pokiaľ ste absolvovali vyšetrenie u špecialistu je potrebné so sebou priniesť lekársku správu, popis RTG, MRI prípadne CT. U nás absolvujete komplexné vyšetrenie pohybového aparátu, čo znamená, že nie je potrebné si so sebou nosiť nijaké špeciálne oblečenie.

2. Ako u vás prebieha vstupné vyšetrenie?

Vstupné vyšetrenie prebieha nasledovným spôsobom:

1, Fyzioterapeut odoberie anamnézu na základe predchádzajúceho vyšetrenia u špecialistu

2, Nasleduje vyšetrenie pohľadom a hmatom

3, Na základe vyšetrenia sa stanový diagnóza, teda presná príčina problému, s ktorým pacient ku nám prišiel. Často sa stáva najmä pri chronických ťažkostiach, že miesto bolesti býva následkom a našou úlohou je presné určenie z čoho plynie príčina. 

4, Pri určovaní diagnózy, sa zisťuje aj rozsah problému a na jeho základe aj dĺžka samotnej terapie

5, Po určení diagnózy nasleduje samotná liečba, tá pozostáva z manuálnej časti, v prípade indikácie so súhlasom pacienta elektroliečba, terapia suchým teplom, terapia prístrojom theragun

6, Po liečbe nasleduje cvičenie s pacientom, ten dostane inštruktáž cvikov, ktoré sú určené práve na jeho diagnózu tie odcvičí pod dohľadom fyzioterapeuta. Pacient si toto cvičenie môže natočiť na video aby cviky správne cvičil doma!

3. Ako dlho trvá liečba vo vašom zdravotníckom zariadení?

Dĺžka samotnej liečby je individuálnu od rozsahu poškodenia, s ktorým nás pacient navštívil, tiež záleží či má pacient akútny problém alebo chronický problém s pohybovým aparátom. Pri akútnych problémoch zvyčajne bolesť v mieste zranenia odznie od troch až piatich návštev, vo výnimočných prípadoch môže bolesť odznieť  skôr, ale aj neskôr. Pri chronických ťažkostiach sa liečba nastavuje v závislosti od rozsahu poškodenia a celkového stavu pohybového aparátu u pacienta, treba však počítať s tým, že chronické ťažkosti sa odstraňujú alebo zmierňujú náročnejšie a takáto liečba si vyžaduje 100% spoluprácu zo strany pacienta.

4. Ako dlho sa u vás čaká na termín?

Všetky dostupné termíny sú uvedené na našej rezervačnej stránke https://apis-fyzio.reenio.sk/, návod ako sa objednáte nájdete na stránke ako vytvorím rezerváciu? Na termín sa čaká zvyčajne od troch do piatich pracovných dní, avšak každého kto nás kontaktuje si píšeme do tzv. poradovníka a v prípade, že sa uvoľní skorší termín tak o obratom kontaktujeme.

5. Ako si vytvorím rezerváciu?

Vytvorenie rezervácie je užívateľsky veľmi jednoduché, rezerváciu si viete vytvoriť sami na stránke https://apis-fyzio.reenio.sk/, návod ako na to je na stránke ako vytvorím rezerváciu?

6. Idem na cvičenie, čo si mám obliecť?

Pri cvičení je dôležite aby ste sa cítili čo najpohodlnejšie, preto je ideálne prísť alebo si doniesť so sebou športové oblečenie, alebo iné vám pohodlné oblečenie. Po cvičení máte možnosť využiť náš sprchový kút aby ste mohli komfortne pokračovať vo vašich denných aktivitách.

7. Od koľkých rokov pracujete s detskými pacientami

V APIS Fyzioterapia pracujeme s detskými pacientami od 0 - 18 rokov. Pri pacientoch od 0 - 2 roky využívame terapiu reflexnou metódou podľa Vojtu a metodiky na rozvoj psychomotorického vývoja dieťaťa a starších detských pacientov sa zameriavame na psychomotorický vývoj ako aj na funkčné poruchy pohybového aparátu a pri ich liečbe využívame rôzne terapeutické postupy a metodiky v závislosti od diagnózy pacienta. Viac o detskej fyzioterapii sa dočítate v na stránke Detská fyzioterapia

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? 

Kontaktujte nás: